Išskirtinė pagarba nebūtinai didelis paminklas

Išskirtinė pagarba mirusiems – nebūtinai didelis ir brangus paminklas

Praktiškai visose didesnėse kapinėse pamatysime didžiulę įvairovę paminklų ir antkapių. Lankydamiesi kapinėse, norom nenorom dairomės aplinkui, vertindami kapaviečių įrengimą ir pastatytus paminklus.

Kapinės paklūsta mados tendencijoms

Kapo įrengimas dažniausiai atspindi jį prižiūrinčio žmogaus finansines galimybes ir grožio suvokimą. Tačiau kapinių vaizdui įtakos turi ir tradicijos, kultūrinė aplinka bei laikmetis, kada paminklai ir antkapiai buvo pastatyti. Skirtingais laikotarpiais vyravo skirtingos kapų puošybos ir dizaino mados, jos atsispindi tiek paminkluose, tiek kapui sutvarkyti naudojamose medžiagose. Todėl ilgainiui kapinių vaizdas keičiasi, prisitaikydamas prie laikmečio madų.

Natūralistinius, tradicinius puošybos elementus, tokius kaip mediniai kryžiai, krikštai, drožinėtos skulptūros, keitė savotiška „didybės manija“, kai mirusiųjų artimieji varžėsi, kas užridens ant kapo kuo didesnį akmenį. Buvo laikas, kai žmonės rinkosi kuo įmantresnių formų, vingiuotų linijų paminklus, tamsias spalvas. Dabar populiarūs šviesesni, subtilesni paminklai. Dažnai sutinkamas ir ant paminklinio akmens iškaltas mirusiojo portretas, kurį vienu metu buvo bepakeičianti fotoportretų klijavimo tendencija. Vis dar galima pamatyti ir sintetinę, žolę imituojančią dangą bei plastikines gėles. Kai kurie dekoro elementai pamažu traukiasi užmarštin, o jų vietą užima nauji, modernūs ir kokybiški sprendimai.

Šiuolaikinės praktiškumo paieškos

Vienas iš populiarėjančių šiuolaikinių kapo įrengimo akcentų – kapai dengiami akmeninėmis plokštėmis, kurios derinamos su paminklu. Akmens plokštės atrodo solidžiai, prabangiai, dažnai prie jų statomas didelis paminklas. Tai praktiškas kapų sutvarkymo būdas, tačiau kokybiško granito antkapiai ir paminklai yra brangūs ir tikrai ne visiems įperkami.

Praktiškas, ilgaamžiškas, nereikalaujantis daug priežiūros kapų sutvarkymas darosi vis aktualesnis, nes kapų priežiūrai žmonės skiria vis mažiau laiko, o ir atvykus aplankyti kapų, nesinori lakstyti su laistytuvais ir kauptukais. Dažnai nesvetimas ir troškimas kažkaip ypatingai, išskirtinai įamžinti artimųjų atminimą, o kartais net nustebinti, pasipuikuoti. Tačiau siekiant, kad kapai atrodytų gražiai ir tvarkingai, kartu nesinori tam skirti milžiniškų investicijų. Taip kapinėse savo vietą rado stikliniai, 3D vaizdais dekoruoti antkapiai.

Asmeninis požiūris į mirusiojo atminimą

Paminklai – tai mūsų meilės, padėkos ir pagarbos mirusiems išraiška. Todėl svarbiausia ne medžiagos, iš kurių statomi paminklai, o nuoširdus ir tikras jausmas, skatinantis prisiminti jau išėjusius artimuosius. Geriausiai prisiminimus atgaivins bei mirusiojo atminimą įamžins individualus, specialiai jam sukurtas kapo dizainas, atspindintis mirusiojo gyvenimą.

Prisiminkime, kokį puikų gyvenimą nugyveno žmogus. Kokias vertybes puoselėjo, kokių tradicijų laikėsi? Kokie didžiausi žmogaus pasiekimai? Gal jis buvo meniškos sielos ar turėjo ypatingą charakterį? Įprasminkime mirusiojo pomėgius, įamžinkime jo nuveiktus darbus. Padėkokime už išdalintą meilę.

Visa tai galima perteikti individualiu 3D vaizdu, sukurtu ant stiklinio antkapio. Pasitelkę nuoširdžius, asmeniškai parinktus žodžius ar tinkamas citatas, sukursime ypatingą paminklą žmogaus atminimui, turintį ilgalaikę prasmę ir perduodantį žmogaus gyvenimo istoriją ateities kartoms.

Stiklinis 3D antkapis SENTENTA – tai išskirtinės pagarbos ženklas į amžiną poilsį išėjusiems Jūsų artimiesiems.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment